بهترین برند های داکت اسپلیت خارجی : بررسی جامع

داکت اسپیلت چیست؟

داکت اسپیلت (Duct split) عنوانی است که برای اسپیلت های کانالی استفاده می شود. داکت اسپیلت ها در گروه کولر های گازی قرار دارند و دارای دو سیستم سرمایشی و گرمایشی هستند به همین دلیل یکی از رایج ترین سیستم های گرمایش و سرمایش منازل، آپارتمان ها و ادارات به شمار می آیند.

بیشتر بخوانید : داکت اسپلیت برای ۱۰۰ متر

داکت اسپیلت از دو یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده است.

یونیت خارجی یا کندانسور شامل: چند قطعه پروانه، کمپرسور، دینام، فن ….

و یونیت داخلی یا هوا ساز شامل: فیلتر، سیتی، کویل، دینام، اواپراتور، پروانه و … است.

یونیت داخلی یا هوا ساز داکت اسپیلت ها به صورت تو کار در سقف کاذب یا دیوار راهرو نصب می شود.

بارز ترین ویژگی داکت اسپیلت ها این است که به وسیله ی کانال کشی هوا را به اتاق ها و سایر مکان ها انتقال می دهند و لازم نیست که برای هر اتاق یک دستگاه جداگانه نصب شود.

داکت اسپیلت ها بر اساس ظرفیت و نوع طراحی آن ها متفاوت هستند. مثلاً ممکن است تعداد فن ها و نحوه قرارگیری فن ها و یا ابعاد کندانسور در دستگاه های مختلف متفاوت باشد.

عملکرد سرمایشی داکت اسپیلت

عملکرد سیستم سرمایشی داکت اسپیلت با کمی تفاوت شبیه اسپیلت های خانگی است. گاز مبرد در کندانسور خنک می شود و به وسیله لوله مسی که یونیت داخلی و خارجی را به هم متصل می کند به شیر انبساط و سپس به کویل موجود در یونیت داخلی انتقال می یابد و لوله های کویل را خنک می کند.

هوای محیط به داخل یونیت مکیده می شود و بعد از عبور از کویل، هوای گرم خنک می شود و از راه کانال به محیط برگردانده می شود به این ترتیب هوای محیط خنک می شود.

در طی این فرایند گاز مبرد که هوای گرم محیط را جذب کرده و گرم شده مجدداً به کندانسور انتقال می یابد و بعد از خنک شدن به محیط برگردانده می شود. این سیکل ادامه می یابد تا زمانی که دمای هوای محیط به دمای تنظیم شده ترموستات برسد. بعد از این که دما به دمای تنظیم شده رسید، کندانسور قطع می شود و یا ممکن است در بعضی دستگاه ها فن دستگاه به کار ادامه دهد و یا از کار بایستد.

عملکرد گرمایشی داکت اسپیلت

داکت اسپیلت برای تأمین هوای گرم به دو صورت عمل می کند:

  1. معکوس کردن سیکل سرمایش
  2. استفاده از کویل آب گرم

در روش اول گاز در کندانسور گرم شده و مانند سیکل سرمایش، از راه لوله مسی به کویل موجود در یونیت داخلی منتقل می شود و هوایی که در مجاورت لوله های مسی قرار دارد گرم شده و به وسیله فن موجود در یونیت داخلی و از راه کانال وارد محیط می شود و هوای محیط را گرم می کند.

در روش دوم که از نظر مصرف انرژی برق بسیار روش مقرون به صرفه ای است می توان به جای کویل گازی از کویل آب گرم استفاده کرد. به این شکل که جلوی یونیت داخلی در مسیر کانال، یک کویل آب گرم نصب می شود و در این صورت داکت اسپیلت صرفاً نقش فن را ایفا می کند.

لازم به ذکر است که کویل آب گرم به صورت فابریک روی داکت اسپیلت ها نصب نشده و باید جدا آن را تهیه و نصب کرد.

در فصل زمستان که آب گرم از پکیج و موتور خانه تأمین می شود در کویل جریان می یابد و آن را گرم می کند و هوای وارد شده به یونیت داخلی پس از برخورد با کویل و چرخش فن گرم می شود و به محیط برگردانده شده و هوای محیط گرم می شود.

انواع داکت اسپیلت ها

داکت اسپیلت ها مانند اسپیلت های خانگی در دو نوع معمولی (دور موتور ثابت) و اینورتر (دور موتور متغیر) تولید شده و در بازار موجود است.

داکت اسپیلت اینورتر (دور موتور متغیر)

این روزها اسم اینورتر را زیاد می شنویم. اینورتر در بسیاری از وسایل خانگی و صنعتی که به نوعی در آن ها حرکت وجود دارد مانند کولر گازی، یخچال و ماشین لباسشویی و … می تواند به کار گرفته شود. به طور کلی هر حرکتی که با الکترو موتور انجام می شود با استفاده از اینورتر می تواند به حرکتی کنترل شده تر و هوشمندانه تر تبدیل شود.

در داکت اسپیلت کیت اینورتر بر روی موتور نصب می شود و موجب می گردد تا موتوری که فقط با دور حداکثری ثابت کار می کند به موتور با دور متغیر تبدیل شود. به این صورت، زمانی که به توان حداکثری موتور نیاز نیست دور موتور متناسب با نیاز کاهش پیدا می کند و در صورت لزوم مجدداً شروع به کار می کند. و این عملکرد باعث کاهش مصرف برق و هزینه های مصرفی می شود.

از مزایا و کاربردهای مهم اینورتر می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرفه‌ جویی در مصرف انرژی الکتریکی و در نتیجه کاهش هزینه‌ ها
  • کاهش جریان راه‌ اندازی برق و به‌ دنبال آن، دوام و افزایش طول عمر موتور
  • امکان هوشمند سازی و برنامه‌ ریزی برای حرکت موتور
  • روشن و خاموش‌ کردن موتور بدون نیاز به قطع‌ و وصل برق اصلی

اگر می خواهید با روش تشخیص اینورتر بودن کولر بیشتر آشنا شوید مقاله از کجا بفهمیم کولر گازی اینورتر است دماکالا را مطالعه فرمایید.

داکت اسپیلت معمولی

در این نوع داکت اسپیلت دور موتور ثابت و حداکثری است. به این معنی که کمپرسور این نوع داکت اسپلیت فقط با یک دور ثابت کار می کند و میزان مصرف برق آن در همه حالا یکسان است و این باعث افزایش مصرف انرژی و کاهش عمر دستگاه می شود.

برای مثال زمانی که می خواهیم دمای یک اتاق را از 32 درجه به 26 درجه کاهش دهیم، داکت اسپلیت معمولی (دور ثابت) با مصرف یک میزان مشخص و ثابت برق، با یک دور موتور بدون تغییر شروع به کار می کند و وقتی به دمای 26 درجه رسید، خاموش می شود.

وقتی دوباره دمای اتاق بالا برود، داکت اسپلیت دوباره با همان دور موتور شروع به کار می کند و این فرایند هر بار تکرار می شود.

بهترین برند های داکت اسپلیت خارجی

در این بخش به معرفی بهترین برند های داکت اسپلیت خارجی می پردازیم. توجه داشته باشید که ترتیب این برند ها هیچ ربطی به برتری آن ها ندارد و تصادفی است.

داکت اسپلیت ال جی LG

نظرات مصرف کنندگان داکت اسپلیت

ال جی یکی از برترین تولید کنندگان سیستم های تهویه مطبوع است که نظرات مصرف کنندگان داکت اسپلیت های آن نشان دهنده درصد بالای رضایت مشتری است. از جمله نقاط قوت داکت اسپلیت ال جی بر اساس نظرات مصرف کنندگان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کم صدا بودن، هوادهی مطلوب، راندمان بالا، قدرت بالا، ضمانت 5 ساله کمپرسور

داکت اسپلیت سامسونگ

برند سامسونگ نیازی به معرفی ندارد و همه ما با محصولات با کیفیت و به روز این برند آشنا هستیم. داکت اسپلیت های سامسونگ در بازار جهانی و بازار ایران بسیار پر طرفدار و پر مشتری هستند. کم مصرف بودن، دوستدار محیط زیست بودن و کیفیت و دوام بالا از جمله برجسته ترین نقاط قوت داکت اسپلیت های سامسونگ است.

داکت اسپلیت گرین Green

نظرات مصرف کنندگان داکت اسپلیت

یکی از برند های خارجی تولید کننده داکت اسپلیت که محصولات آن هم مرغوب هستند و هم مقرون به صرفه، برند گرین است. داکت اسپلیت های گرین کیفیت بسیار خوبی دارند و از جدیدترین تکنولوژی ها بهرمند هستند. این ویژگی ها در کنار قیمت مناسب باعث شده که داکت اسپلیت گرین به یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین داکت اسپلیت های فروشگاه دماکالا تبدیل شود.

کم مصرف بودن، کم صدا بودن، هوادهی عالی، داشتن فیلتر تصفیه هوا و مجهز بودن به گاز مبرد R410 ویژگی های مهمی هستند که داکت اسپلیت های گرین را متمایز می کنند.

داکت اسپلیت هایسنس

هایسنس یکی از برند های شناخته شده جهانی تولید کننده داکت اسپلیت است. نظرات کاربران نشان می دهد درصد قابل توجهی از مشتریان این داکت اسپلیت ها از خرید خود راضی هستند. گارانتی 60 ماهه برای کمپرسور و ضمانت 18 ماهه برای قطعات، کیفیت و راندمان بالای کمپرسور، مجهز بودن به گاز مبرد R410 و اینورتر بودن داکت اسپلیت هایسنس، نشان می دهد این رضایت بالای مشتریان بی دلیل نیست.

داکت اسپلیت گری

داکت اسپلیت گری یکی از داکت اسپلیت های پر فروش در بازار ایران است. این داکت اسپلیت ها مصرف برق پایینی دارند و در عین حال از قدرت خنک کنندگی بالایی برخودار هستند. داکت اسپلیت گری در نوع معمولی و اینورتر موجود است و جزو داکت اسپلیت های کم صدای موجود در بازار است. داکت اسپلیت های گری از نظر طراحی شباهت زیادی به داکت اسپلیت ال جی دارند

داکت اسپلیت اجنرال O’General

برند شناخته شده و محبوب اجنرال یکی از برند های مطرح تولید کننده داکت اسپلیت است که محصولاتش با مصرف بهینه انرژی و کمپرسور آمریکایی مرغوب موفق شده اند رضایت اکثریت مشتریان را به دست آورند.

داکت اسپلیت دایکین

دایکین یکی از برند های مطرح تولید کننده داکت اسپلیت و کولر گازی است که بیش از 45 سال است در این حوزه فعالیت می کند. داکت اسپلیت های دایکین به چهار دسته کلی تقسیم می شوند:

داکت اسپلیت اینورتر پریمیوم دایکین: مناسب برای متراژ های متنوع با گاز مبردR22

داکت اسپلیت اینورتر دایکین: سایز کوچک مناسب برای آپارتمان هایی که فضای سقف محدودی دارند، مناسب برای متراژ های متنوع

داکت اسپلیت اسلیم لاین دایکین: مناسب برای سقف هایی که فضای باریک دارند

سیستم Bulkhead: طراحی شده برای فضاهایی که سقف تو خالی یا سقف کاذب دارند.

داکت اسپلیت های دایکین یک ویژگی به نام Night Quiet Mode یا حالت سکوت شب هستند که سر و صدای داکت اسپلیت را هنگام خواب شما کاهش داده و جریان هوا را به صورت خودکار تنظیم می کند، همچنین می توانید از قابلیت انتخاب سرعت فن برای تغییر دما استفاده کنید.

اگر ساختمان شما از قبل داکت کشی شده است، سیستم retrofit داکت اسپلیت های دایکین این امکان را می دهد که داکت اسپلیت حدید را با همان کانال کشی و سیم کشی های قدیمی نصب کنید.

داکت اسپلیت فوجیتسو

فوجیتسو جنرال یکی از کمپانی های قدیمی و محبوب است که همیشه با نوآوری های کارآمدش در میان رقبا درخشیده است. بر اساس نظرات مصرف کنندگان داکت اسپلیت فوجیتسو یکی از بهترین داکت اسپلیت های خارجی موجود در بازار است. داکت اسپلیت های فوجیتسو هم به چهار دسته تقسیم می شوند:

داکت اسپلیت فوجیتسو بالکهد: طراحی فشرده با امکان نصب انعطاف پذیر

داکت اسپلیت فوجیتسو اسلیم لاین: همانطور که از نامش مشخص است، این مدل باریک است و برای سقف هایی که فضای محدودی دارند مناسب است. این مدل ها قابلیت زون کنترل هم دارند

داکت اسپلیت فوجیتسو یک فاز: امکان نصب تعداد زیادی داکت و زون کنترل

داکت اسپلیت فوجیتسو سه فاز: مصرف انرژی پایین تر و زون کنترل

داکت اسپلیت میتسوبیشی

کمپانی میتسوبیشی در حوزه تولید کولر و یخچال فعالیت دارد و چندین مدل مختلف داکت اسپلیت تولید می کند.

داکت اسپلیت های چرخه معکوس میتسوبیشی در زمستان هوا را گرم می کند.

داکت اسپلیت میدیا

داکت اسپلیت های میدیا در ظرفیت های متنوع از 24000 تا 60000 در بازار موجود هستند. این داکت اسپلیت ها به کمپرسور اسکرال مجهز هستند و گاز مبرد آن ها از نوع R410 دوستدار محیط زیست است. این داکت اسپلیت ها ضمانت بالا دارند و در نوع اینورتر موجود هستند.

داکت اسپلیت هیتاچی

هیتاچی یک برند ژاپنی است که انواع کولر گازی و اسپلیت از جمله داکت اسپلیت را طراحی و تولید می کند. نوع اینورتر داکت اسپلیت هیتاچی تا 60% در مصرف برق صرفه جویی می کند. داشتن فیلتر تصفیه هوای پلاسما، سیسیتم رطوبت گیر، ریموت کنترل، کم سر و صدا بودن و پرتاب باد چهار طرفه از جمله ویژگی های مثبت داکت اسپلیت هیتاچی است.

 

دسته بندی خدمات دماکالا

تعمیر انواع چیلر

تعمیر انواع چیلر

تعمیرات وی ار اف vrf

تعمیرات VRF

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.