لیست قیمت داکت اسپلیت دایکین

دسته بندی خدمات دما کالا

تعمیر داکت اسپلیت
تعمیر انواع چیلر

تعمیر انواع چیلر

تعمیرات وی ار اف vrf

تعمیرات VRF

داکت اسپلیت دایکین چیست

داکت اسپلیت دایکین یک سیستم تهویه هوای پرطرفدار و کاربردی است که هم قابلیت سرمایش و هم گرمایش دارد؛ بنابراین در کل طول سال دارای کاربرد است. در این مقاله از سری مقالات دماکالا شما را با داکت اسپلیت دایکین یا اسپلیت کانالی، ویژگی ها و طرز کار آن، نحوه کار با داکت اسپلیت دایکین و دیگر مطالب مهمی که باید بدانید، آشنا می کنیم.

پس اگر شما هم قصد دارید بیشتر با  داکت اسپلیت دایکین آشنا شوید و بدانید داکت اسپلیت دایکین چیست، تا پایان این مقاله همراه دماکالا باشید.

طرز کار داکت اسپلیت دایکین

با توجه به کاربرد دوگانه داکت اسپلیت برای سرمایش و گرمایش محیط، این نوع کولر کاربرد زیادی در پروژه های ساختمانی مسکونی و اداری دارد. از داکت اسپلیت دایکین معمولا در ادارات، مراکز خرید و دیگر مکان های بزرگ استفاده می شود. با این حال کاربرد داکت اسپلیت دایکین در منازل در حال افزایش است.

داکت اسپلیت دایکین شبیه کولر گازی های معمولی کار می کند با این تفاوت که اسپلیت دیواری ندارد و دارای یک یونیت داخلی است که داخل ساختمان کار گذاشته می شود و فقط دریچه ها هستند که در سقف کاذب قرار می گیرند و از بیرون قابل مشاهده اند.

داکت اسپلیت دایکین ساختار پیچیده ای ندارد و مثل کولر گازی ممعمولی از دو بخش کندانسور و کولر (یا هواساز) تشکیل می شود. کولر همان بخشی است که داخل فضای آپارتمان قرار داده می شود و وظیفه آن ایجاد باد، تولید باید گرم یا سرد، رطوبت زدایی هوا و … است.

یونیت کولر معمولا داخل سقف کار گذاشته می شود و هوا را از طریق کانال کشی (داکت) به قسمت های مختلف ساختمان منتقل می کنند. داکت ها می توانند کولر را به بخش های مختلف ساختمان متصل کنند. کولر از طریق همین بخش ها است که تبادل هوا را انجام می دهد. سینی، کویل، اواپراتور، پروانه و دینام از جمله قطعات داکت اسپلیت دایکین در بخش کولر هستند.

بخش دیگر داکت اسپلیت دایکین کندانسور است که بیرون از آپارتمان قرار می گیرد و معمولا از یک فن، موتور، و دینام تشکیل می شود. کار اصلی کندانسور تنظیم حرارت محیط است. کندانسور به کمپرسور امکان انتقال گاز سرد ساز به کولر را می دهد. گاز سرد سازی که در داکت اسپلیت دایکین به کار می رود گاز فرون است.

انواع داکت اسپلیت

به طور کلی دو نوع داکت اسپلیت داریم که تفاوت اصلی آن ها در مصرف انرژی است:

داکت اسپلیت معمولی با مصرف انرژی سطح B
داکت اسپلیت تاینورتر با مصرف انرژی سطح A

داکت اسپلیت اینورتر چیست

در داکت اسپلیت دایکین اینورتر، کمپرسور از سرعت های مختلفی استفاده می کند بنابراین انرژی کمتری مصرف می شود. در این نوع از کمپرسور، زمانی که دما کم می شود سرعت کمپرسور به صورت خودکار کاهش می یابد و زمانی که دما زیاد می شود، سرعت کمپرسور به صورت خودکار افزایش می یابد. در واقع، کمپرسور اینورتر به نوعی یک کمپرسور هوشمند است و هماهنگ با ظرفیت و نیاز کاربر و دمای مطلوب او کار می کند.

برعکس، کمپرسور در داکت اسپلیت دایکین معمولی تحت هر شرایطی با یک سرعت ثابت کار می کند و با توجه به نیاز و ظرفیت تغییری نمی کند. در نتیجه مصرف برق بالاتری هم دارد.

مزایای داکت اسپلیت دایکین:

عمر و دوام بالا: بعد از نصب داکت اسپلیت دایکین در ساختمان، می توانید تا سال ها از بهینه ترین سیستم گرمایشی و سرمایشی برای کل آپارتمان استفاده کنید. داکت اسپلیت دایکین نسبت به بقیه سیستم های سرمایشی عمر و دوام بیشتری دارد.
پنهان بودن کولر: علاوه بر این که داکت اسپلیت دایکین برای هر اتاق و فضا دریچه هوا دارد، خود سیستم کولر و تجهیزات آن داخل سقف کار گذاشته می شود و قابل دیدن نیست.
سر و صدای کمتر: صدای کولر داکت اسپلیت دایکین نسبت به کولر گازی و آبی بسیار کمتر است.
منطقه بندی: با سیستم داکت اسپلیت دایکین می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید کل خانه خنک شود یا چند تا از اتاق ها یا سالن ها. به این قابلیت zoning گفته می شود. داکت اسپلیت دایکین به شما این امکان را می دهد که برای هر اتاق دمای خاصی را تنظیم کنید.
بالا رفتن ارزش خانه: به طور کلی نصب سیستم داکت اسپلیت دایکین در یک خانه یا واحد تجاری قیمت و ارزش آن را بالاتر می برد.
مقرون به صرفه بودن: اگر بخواهید برای یک آپارتمان بزرگ سیستم سرمایشی و گرمایشی نصب کنید، نصب داکت اسپلیت دایکین نسبت به نصب چندین اسپلیت معمولی هزینه بسیار کمتری دارد. بنابراین داکت اسپلیت دایکین برای فضاهای بزرگ به صرفه تر از اسپلیت است. نصب داکت اسپلیت دایکین هنگام ساخت خانه یا بازسازی راحت تر است و هزینه نصب را کاهش می دهد.
قدرت بالا برای سرمایش و خنک کردن سریع محیط
فیلتر کردن هوا و جلوگیری از ورود گرد و خاک که برای مناطق با آلودگی هوای بالا مناسب است
مناسب برای محیط های گرم و شرجی

معایب داکت اسپلیت دایکین:

قیمت بالا: با وجودی که گفتیم نصب داکت اسپلیت دایکین در یک فضای بزرگ نسبت به خرید چندین اسپلیت از لحاظ اقتصادی به صرف تر است اما قیمت یک واحد داکت اسپلیت دایکین نسبت به قیمت یک واحد اسپلیت بیشتر است. اگر بخواهید از قابلیت های zoning یا چرخه معکوس (reverse cycle) یعنی داشتن هر دو عملکرد گرمایش و سرمایش هم استفاده کنید، هزینه شما بالاتر می رود.
مصرف برق بالا: عموما مصرف برق داکت اسپلیت دایکین نسبت به اسپلیت معمولی بیشتر است.
دشواری نصب: نصب سیستم داکت اسپلیت دایکین در خانه که از قبل داکت اسپلیت دایکین نداشته بسیار پیچیده است و بنابراین قیمت بیشتری هم دارد.

سر و صدای داکت اسپلیت دایکین

سر و صدای داکت اسپلیت دایکین یکی از شکایات عمده افرادی است که از این سیستم تهویه مطبوع استفاده می کنند. داکت اسپلیت دایکین ها به صورت طبیعی هنگامی که روشن هستند و کار می کنند صدا تولید می کنند. نمی توان انتظار داشت که حتی کم صدا ترین داکت اسپلیت دایکین هم هیچ صدایی تولید نکند. اما مواردی وجود دارد که به کاهش صدای داکت اسپلیت دایکین کمک می کند. یکی از اصلی ترین و مهم ترین عواملی که در کاهش صدای داکت اسپلیت دایکین موثر است، نصب داکت اسپلیت دایکین در محل مناسب است.

در صورتی که کندانسور یا همان یونیت خارجی که بیرون از ساختمان نصب می شود تراز نباشد، ممکن است باعث سر و صدای داکت اسپلیت دایکین شود. بنابراین تراز بودن کندانسور و نصب درست آن به کاهش سر و صدای داکت اسپلیت دایکین کم می کند.

یوتیت داخلی داکت اسپلیت دایکین هم باید درست نصب شود. یونیت داخلی یکی از عوامل اصلی سر و صدای داکت اسپلیت دایکین است. بنابراین بهتر است جایی نصب شود که در آن منطقه رفت و آمد و حضور زیادی نداریم. طبیعتا توصیه نمی شود که یونیت داخلی داکت اسپلیت دایکین را در سقف مکانی مثل اتاق نشیمن یا اتاق خواب نصب کنید. تراز بودن و شاسی کشی یونیت داخلی نیز به کاهش صدای داکت اسپلیت دایکین کمک می کند.

ایرادات کانال کشی و نصب کویل هم ممکن است باعث سر و صدای داکت اسپلیت دایکین شود. این موارد باید توسط نصاب کولرگازی داکت اسپلیت دایکین رعایت شود. شما برای کاهش بیشتر صدای داکت اسپلیت دایکین می توانید از پوشش های عایق مثل عایق آکوستیک و پشم شیشه هم استفاده کنید که هم صدا و هم لرزش داکت اسپلیت دایکین را کاهش می دهد.

نحوه نصب داکت اسپلیت دایکین

نصب داکت اسپلیت دایکین باید توسط متخصصین انجام شود و خود مشتری این توانایی را ندارد. برای نصب داکت اسپلیت دایکین باید برای کندانسور یک مکان مناسب در نظر گرفته شود. کندانسور معمولا خارج از ساختمان، در ارتفاع و زیر سایه نصب می شود.

برای نصب خود کولر باید بخشی از سقف که در مکانی مثل راهرو یا جایی که نیاز به سکوت زیاد ندارد را انتخاب کنیم. قطعه هواساز کولر داخل سقف کاذب جا داده می شود و از آن به اتاق ها و فضاهای دیگر خانه کانال کشی می شود.

در آخر به وسیله لوله های مسی و پلاستیکی کندانسور و هواساز را به هم وصل کرده و برق آن را تنظیم و نصب می کنیم.

فرق داکت اسپلیت با اسپلیت چیست؟

همان طور که گفتیم هر داکت اسپلیت و اسپلیت هر دو عملکرد یکسان دارند اما تفاوت آن ها در این است که اسپلیت روی دیوار نصب می شود اما یونیت داخلی داکت اسپلیت دایکین زیر سقف (داخل سقف کاذب) نصب می شود و هوا از طریق کانال کشی به بخش های مختلف خانه منتقل می شود. اما کولر گازی معمولی یا همان اسپلیت فقط فضایی را که در آن نصب شده خنک می کند. اگر خانه بزرگ باشد باید از چندین اسپلیت استفاده شود چون امکان کانال کشی وجود ندارد.

معرفی و نظرات مصرف کنندگان داکت اسپلیت دایکین

در این مقاله با داکت اسپلیت دایکین و تفاوت آن با اسپلیت آشنا شدیم، به مزایا و معایب داکت اسپلیت دایکین و ویژگی های آن پرداختیم. به طور کلی داکت اسپلیت دایکین برای فضاهای متراژ بالا یا مکان هایی که اتاق های زیادی دارند مناسب است. چون اگر بخواهیم برای چنین فضایی از کولر گازی اسپلیت معمولی استفاده کنیم، باید تعداد زیادی اسپلیت نصب کنیم که صرفه اقتصادی ندارد. اگر داکت اسپلیت دایکین به درستی انتخاب شده و توسط متخصصین نصب شود، معمولا رضایت بالای مصرف کنندگان را به همراه دارد و این امر را می توان در نظرات مصرف کنندگان داکت اسپلیت دایکین به وضوح مشاهده کرد.

اگر شما هم از داکت اسپلیت دایکین استفاده می کنید، لطفا نظرات و تجربیات خود را در انتهای این مقاله با ما و مخاطبین سایت دماکالا در میان بگذارید.

قیمت روز داکت اسپلیت دایکین

شما عزیزان میتوانید جهت دریافت قیمت روز داکت اسپلیت دایکین با شماره تماس های :

021-88348781 021-88348782 پشتیبانی سایت دما کالا تماس حاصل نمایید.

خرید داکت اسپیلت تک الکتریک از دما کالا

شما میتوانید جهت خرید داکت اسپلیت دایکین به صورت حضوری به فروشگاه مرکزی دماکالا و یا به صورت غیرحضوری از طریق وبسایت فروشگاه اینترنتی دما کالا اقدام به خرید داکت اسپلیت دایکین مد نظر خود نمایید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.